Kontakt

Kundenservice Mitarbeiter

Cześć, jestem Verena.

Jak mogę Ci pomóc?

Możesz skontaktować się ze mną przez e-mail na info@kupgwiazde.com
Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


Jak długo trwa dostawa? Kiedy zostanie dostarczona moja przesyłka?

Każdego dnia roboczego realizujemy wszystkie zamówienia z poprzedniego dnia. W dniu przetwarzania zamówienia Twoja gwiazda zostanie zarejestrowana, dokumenty zostaną wydrukowane w naszej drukarni, a Twoja przesyłka zostanie zapakowana i wysłana. Produkty są wysyłane z Niemiec. Czas dostawy za pośrednictwem poczty lub DHL wynosi zazwyczaj od 3 do 4 dni roboczych. Czas dostawy za pośrednictwem DHL Express wynosi od 1 do 2 dni roboczych. Przesyłki, które są wysyłane z numerem śledzenia, można śledzić za pomocą otrzymanego od nas numeru śledzenia. W przypadku zamówienia bez możliwości śledzenia, niestety nie możemy informować Cię o tym, gdzie znajduje się Twoja przesyłka w trakcie wysyłki. Wyjątkowe zdarzenia (jak np. warunki pogodowe, pandemia itp.) mogą wpłynąć na czas dostawy.

W jaki sposób otrzymam mój plik PDF?

Natychmiast po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas potwierdzenie zamówienia. W wiadomości z potwierdzeniem znajdziesz swój osobisty plik PDF do przeglądania dokumentów. Potwierdzenie zamówienia powinno dotrzeć do Ciebie w ciągu kilku minut. Jeśli go nie otrzymasz, sprawdź folder Spam. Nie dotyczy to klientów korzystających z przedpłaty! Twój plik PDF zostanie wysłany ,po otrzymaniu płatności, z potwierdzeniem wysyłki.

Gdzie rejestrowane są nazwy gwiazd?

Po otrzymaniu potwierdzenia wysyłki możesz odszukać nazwę swojej gwiazdy w międzynarodowym rejestrze Starling Star Registry. Twój osobisty numer rejestracyjny znajdziesz na certyfikacie nadania nazwy gwieździe.

Czy pakiet z nadaniem nazwy gwieździe może zostać dostarczony za pośrednictwem usługi dostawy ekspresowej?

Tak, istnieje możliwość dostawy za pośrednictwem DHL Express za dodatkową opłatą. Twoje zamówienie zostanie przetworzone priorytetowo następnego dnia roboczego i opuści nasz punkt wysyłkowy tego samego dnia. Dostawa zajmie od 1 do 2 dni roboczych. Jeśli mieszkasz w odległym regionie, w wyjątkowych przypadkach dostawa może zająć od dwóch do trzech dni roboczych. Dostawy za pośrednictwem DHL Express realizowane są wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do piątku.

Która firma kurierska dostarczy moją przesyłkę?

Możemy wysłać Twoją przesyłkę za pośrednictwem pocztą, DHL lub DHL Express. W przypadku dostawy do Polski Twoja przesyłka zostanie przekazana w międzynarodowym centrum dystrybucyjnym Poczta Polska, DHL Parcel lub DHL Express PL.

Jak mogę śledzić moją przesyłkę?

Jeśli zamówiłeś przesyłkę z możliwością śledzenia, otrzymasz link wraz z potwierdzeniem wysyłki. Link będzie stale aktualizowany.

W przypadku przesyłek za pośrednictwem Poczta Polska:

Gdy tylko Twoja przesyłka opuści Niemcy, możesz ją również śledzić u zagranicznego dostawcy usług logistycznych. W tym celu kliknij przycisk „Shipment tracking in foreign countries” podczas śledzenia przesyłki. Jeśli masz problemy ze śledzeniem przesyłki, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Mój link do śledzenia przesyłki nie działa. Co mogę zrobić?

Przesyłki są odbierane w naszej firmie codziennie w dni robocze. Można je śledzić, gdy tylko dotrą do pierwszego centrum wysyłkowego. Jeśli następnego dnia nadal nie można śledzić przesyłki, skontaktuj się z naszą obsługą klienta.

Co się stanie, jeśli nie będzie mnie w domu podczas dostawy?

Firmy kurierskie, z którymi współpracujemy, zwykle podejmują co najmniej jedną próbę doręczenia przesyłki na adres odbiorcy. Jeśli doręczenie się nie powiedzie, przesyłkę można odebrać w oddziale lub u sąsiada. W obu przypadkach powinieneś zostać poinformowany o miejscu pozostawienia przesyłki przez naszego partnera. Jeśli otrzymałeś od nas numer umożliwiający śledzenie przesyłki, możesz ją śledzić elektronicznie. Jeśli chcesz zmienić miejsce dostawy po przekazaniu przesyłki, skontaktuj się bezpośrednio z DHL lub DHL Express. Usługa ta jest dostępna tylko w przypadku przesyłek realizowanych za pośrednictwem DHL i DHL Express.

Chcę podarować chrzest gwiazdy w prezencie. Czy faktura będzie dołączona do przesyłki?

W związku z tym, że nasze produkty są bardzo często wysyłane jako prezenty, zwykle nie dołączamy faktury do przesyłek. Fakturę otrzymasz wyłącznie w formie elektronicznej. Aby odbiorca wiedział, od kogo pochodzi przesyłka, możesz dodać do niej spersonalizowaną kartę upominkową za pośrednictwem naszej strony „Dodatki” (dołączona w Pakiecie Deluxe).

Czy mogę kupić gwiazdę na kredyt lub zapłacić za nią później?

Nie, nie oferujemy płatności kredytowych i wysyłamy pakiet dopiero po otrzymaniu wpłaty.

Czy macie konto bankowe w Polsce, na które mogę dokonać wpłaty?

Nie, niestety nie możemy po prostu otworzyć konta bankowego w Polsce, ponieważ jesteśmy firmą niemiecką. Możesz dokonać wpłaty w złotówkach na konto naszej firmy, ale wymaga to międzynarodowego transferu bankowego. Nie zapłacimy żadnych opłat, które mogą zostać pobrane. Dokonując wpłaty, musisz wskazać, że zapłacisz wszystkie opłaty za przelew, abyśmy otrzymali pełną kwotę faktury. Inną opcją jest skorzystanie z innych oferowanych przez nas metod płatności, które nie obejmują dodatkowych opłat.

Co oznacza „Data nazwania” gwieździe?

W przypadku niektórych produktów istnieje możliwość przypisania daty nadania nazwy gwieździe. Data może być zarówno w przyszłości, jak i w przeszłości. Może to być na przykład data urodzenia osoby, rocznica lub dowolna inna data.

Nie otrzymałem potwierdzenia zamówienia. Otrzymaliście je?

Prosimy o sprawdzenie folderu spam w Twojej skrzynce mailowej. Automatyczne potwierdzenie zamówienia mogło tam trafić. Możliwe również, że w adresie e-mail, który nam podałeś znajduje się błąd. Wyślij nam e-mail z dokładnymi informacjami o Twoim zamówieniu, a wyślemy Ci potwierdzenie zamówienia ponownie.

Popełniłem błąd wpisując nazwę/datę/dedykację. Możecie wysłać mi ceryfikat jeszcze raz?

Proszę, zawsze sprawdzaj potwierdzenie złożonego przez siebie zamówienia! Wszystkie dane, które nam dostarczyłeś, zostaną w nim podsumowane. Jeśli chcesz dokonać w nim zmian, skontaktuj się z naszym wsparciem klienta drogą mailową. Naniesienie zmian przed wydrukowaniem potwierdzenia i wysłaniem Twojego zamówienia nie stanowi problemu. Jednak po wysłaniu zamówienia naniesienie zmian jest możliwe jedynie po uiszczeniu opłaty w wysokości 75 zł.

Czy mogę coś zmienić w zamówieniu (np. adres dostawy) po jego złożeniu?

Tak, wyślij do nas e-mail z numerem zamówienia i zmianami (np. adresem dostawy).

Czy mogę anulować zamówienie?

Produkty związane z nadaniem nazwy gwieździe nie są objęte prawem do odstąpienia od umowy, ponieważ są spersonalizowane.

Moja paczka była uszkodzona w momencie doręczenia. Co mogę zrobić?

Mimo że dokładamy wszelkich starań, aby zabezpieczyć Twoje produkty, w niektórych przypadkach mogą wystąpić uszkodzenia spowodowane transportem. W takim przypadku prosimy o kontakt z naszą obsługą klienta i przesłanie odpowiednich zdjęć.

Jak mogę skontaktować się z obsługą klienta?

Skontaktuj się z naszą obsługą klienta na info@kupgwiazde.com. W dni robocze otrzymasz odpowiedź na swoje zapytanie w ciągu 24 godzin.

Jak mogę znaleźć swoją gwiazdę?

Znalezienie konkretnej gwiazdy na nocnym niebie nie zawsze jest łatwe. Po pierwsze znajdź konstelację za pomocą oprogramowania Stellarium, które dostarczamy. Numer HIP gwiazdy znajdziesz na swoim osobistym certyfikacie. W oprogramowaniu gwiazdy są nazwane według katalogu Hipparcos. Twój osobisty numer rejestracyjny jest dostępny w międzynarodowym rejestrze Starling Star Registry. Pakiet Profesjonalny i Pakiet Deluxe są również dostarczane z instrukcjami, które pomogą Ci odnaleźć gwiazdę na niebie. Po pierwsze znajdź konstelację. Później skorzystaj z załączonej mapy do znaleźienia swojej gwiazdy w konstelacji. Może się zdarzyć, że Twoja konstelacja nie jest w danym momencie widoczna. Niemal wszystkie konstelacje są widoczne tylko o określonej porze roku. W takim przypadku musisz poczekać na odpowiedni okres.

Czy nazwa gwiazdy jest uznana naukowo?

Nazwy gwiazd były wielokrotnie zmieniane przez tysiąclecia i niestety nie ma jednolitego katalogu naukowego. Istnieją jednak astronomiczne katalogi gwiazd, takie jak katalog Hipparcos (HIP) i katalog Henry'ego Drapera (HD). W przypadku obu katalogów gwiazdy mają tylko nazwy numeryczne, a nazwy, podobnie jak Twoja osobista nazwa gwiazdy, mają znaczenie wyłącznie symboliczne. Nasza usługa polega na stworzeniu niezapomnianego pakietu prezentowego dla obdarowanej osoby, który podkreśli jej wyjątkowość. Na świecie znajduje się wielu dostawców nazw gwiazd. Nie ma gwarancji, że gwiazda, nawet najmniejsza, została nazwana tylko raz. Niektórzy twierdzą inaczej ale jeżeli słyszysz o o oficjalnym nazywaniu gwiazd - bądź ostrożny.